Фото з походу: Лумшори і полонина Руна в міжнародний день гір / Photos from the hike: Lumshory and Runa mountain valley in the International Mountain Day

Україна 
Закарпатська область 
Лумшори
озеро Велика Трусця
полонина Руна

Ukraine 
Transcarpathian region 
Lumshory
Lake  Vel. Trustsya
Runa mountain valley



Лумшори і полонина Руна (Рівна) в міжнародний день гір

   Маршрут: Лумшори - озеро Велика Трусця - полонина Руна - Липовець

   В 2015 вдалось таки провести міжнародний день гір в горах, а не на роботі).
   00:16 зі Львова до Ужгорода відправляється поїзд Київ-Ужгород, а разом з ним і ми. 6:23 Ужгород, сідаємо на маршрутний автобус в центр міста, а звідти кількасот метрів пішки до автостанції Ужгород 2 або, як її ще називають Перечинський автовокзал, дорогу до автостанції, на диво, пам'ятаю добре хоча з останнього мого візиту сюди пройшло майже три роки, але що там пам'ятати ту дорогу - весь час прямо))).
   Перечинський автовокзал, взяли квитки, чекаємо автобус в Лумшори, думав потрапимо на автостанцію в притик до відправлення автобуса, але ні - часу, в запасі, залишилось ще багацько. В приміщенні автостанції є невелике кафе з хорошою і порівняно з Львівськими цінами, дешевою кавою. Якраз допив каву та перекурив коли приїхав наш автобус. Пакуємось і їдемо в Лумшори, саме з Лумшорів запланував іти на полонину Руну, до якої не дійшов влітку. Нічого, не дійшов літом - дійдемо зимою, головне бажання.
   Спав, майже, всю дорогу в Лумшори, прокинувся лише один раз в Перечині, коли до нас приєднався третій учасник походу. Люблю я поспати в маршрутках, що тут зробиш?).
   Лумшори,


   навіть не скажеш, що на дворі 11 грудня - хмарно, часом моросить дрібний дощ, така собі осінь, але зовсім не зима.
   Останні приготування перед тим, як почати похід. Розкрутив трекінгові палки, перекурив, одягнув рукавиці і вперед...

Карта маршруту: Лумшори - озеро Велика Трусця - полонина Руна - Липовець

   Маршрут: Лумшори - озеро Велика Трусця - полонина Руна - Липовець (приблизно 28 кілометрів).



Клікніть по зображенню щоб збільшити


   Зі Львова до початку маршруту, в село Лумшори, найкраще добратися так: поїзд Київ-Ужгород, відправлення зі Львова о 00:45, прибуття в Ужгород в 6:23, далі маршруткою (зупиняються неподалік вокзалу)

Березовий сік

   Продовжую тему про користь, рослин які ростуть довкола нас і лікуватись їхніми властивостями можна безкоштовно - все, що потрібно піти і назбирати).

Фото взято з Вікіпедії
   Сьогодні напишу про березовий сік. Це трішки відрізняється від попередніх тем про корисні рослини Карпат, але головне, що сік можна назбирати самому і якщо пити його з розумом (бо шо забагато то нездорово) то він ніколи не зашкодить вам так, як таблетка придбана в аптеці) і головне назбирати його можна безкоштовно - так я думав, виявляється щоб назбирати березовий сік потрібна виписка лісового квитка, а інакше штраф.

Фото з мандрівки до палацу Шенборна, водоспаду Скакало та замку Сент-Міклош / Photos from a trip to the palace Schönborn, waterfall Skakalo and castle St. Miklos

Україна
Закарпатська область
Мукачівський район
село Карпати
село Чинадієво
Ukraine
Transcarpathian region
Mukachevo district
 village Karpaty
village Chynadiyevo

Палац і сад Шенборна / Schönborn garden and palace 



Палац Шенборнів, водоспад Скакало та замок Сент-Міклош

   Маршрут: станція Карпати - палац Шенборнів - Слов'янське капище - водоспад Скакало - Чинадіївський замок - станція Карпати.

   7:00 Головний вокзал, знімаю переднє колесо з велосипеда і пакуюсь в поїзд Львів-Мукачево.
   Вдалось вирватись на день з буденної суєти, отож вирішив за цей день побачити максимум цікавого. На сьогодні запланував подивитись на палац Шенборна, Слов'янське капище, водоспад Скакало і замок Сент-Міклош в Чинадійово.
   Усі ці місця, порівняно, близько одне від одного, але все одно кілометрів 15 шляху, ато й більше, назбирається. Повертатись планую в 16:56 тим самим 827 поїздом, котрим в 10:57 приїду на станцію Карпати, а значить на чотири цікавих місця в мене 5 годин і в ці 5 годин ще й треба вписати тих 15 кілометрів - тому й обрав формат велопоходу.
   Ровер в тамбурі, я в кріслі вагону, а поїзд, постукуючи колесами, мчить до Карпатських гір - ляпота).
   Хоча на календарі середина осені, вранці гори вже вкриті інеєм - такі картинки за вікном навівають "різдвяний" настрій).
   10:57 станція Карпати. Витягую з тамбура велосипед, прикручую на місце переднє колесо, дивлюсь в телефонному GPS, як доїхати до палацу Шенборнів, який дехто називає замком, сідаю на велосипед і вперед.
   Де вхід в парк Шенборна я поняття зеленого не мав, але поглянув на карту, що світилась на екрані телефону, то все просто - якщо вийти зі станції до траси, а далі кількасот метрів по ній в сторону Мукачево і звернути з траси вправо та піднятись вверх то зайду на територію санаторію "Карпати", а там вже й замок Шенборна знайти не проблема.
   Так і зробив, проїхав, звернув, от тільки перед в'їздом в парк було КПП і шлагбаум біля якого стояв хлоп. Спитав я в того хлопа, як доїхати до палацу Шенборна, "Та прямо вверх по дорозі, але в нас вхід платний" - такою була відповідь. За вхід я дав десятку, а яка точно ціна сказати не можу бо білет мені не дали), по білет (зі слів чергового КПП) тре було вертатись назад до станції, десь поряд з нею є парадний хід в парк Шенборна і каса.
   Спитав, про всяк випадок, чи часом не потрібно буде ще комусь давати "десятку"? "Ні" - відповів хлоп і я з чистою совістю сів на велосипед та поїхав, по бруківці, в сторону палацу Шенборна.


   Гарний час мені випав для відвідин парку. Тепло, сонячно, а ще - незрівнянні барви осені.

Карта маршруту: палац Шенборна, водоспад Скакало та замок Сент-Міклош

Маршрут: станція Карпати - палац Шенборнів - Слов'янське капище - водоспад Скакало - Чинадіївський замок - станція Карпати (приблизно 18 кілометрів).



Клікніть по зображенню щоб збільшити