Сторінки

Гора Овул

 Маршрут: Осмолода - Різарня - Дарів - гора Овул

Овул, або - і нахрена я туда поліз?)
А діло було так - якось тиняючись безкрайніми просторами інтєрнєтів, надибав я замітку одного вредного хлопа про гору Овул. Мол, во на яку гору круті хлопи ходять, а самі круті хлопи, ходять туди зимою.
Стало цікаво, шо ж то за гора така, бо раніше навіть не те, що не видів, а й не чув про Овул.
Зачав я гуглити, вбив в пошуку "Овул" і дядько гугл видав мені купу інформації про людський організм. Пунятно, змінив запит - "гора Овул". О, то вже інша справа.
Почитав, як люди туди ходять. Виявляється, не тільки "круті", а й звичайні хлопи та баби, ходять на той Овул і навіть зимою).
Переглянув фото, глянув розташування - Горгани, ше й від Осмолоди недалеко. Добув паперову карту, подивився - та, вроді нич складного.
А коли випало клапоть вільного часу, то шось вирішив пройтись на той Овул. Спакував торбу, проспав маршрутку, але таки доїхав в Осмолоду, хоч і під вечір.
Літо, темніє пізно, часу до того зак сі смеркне, ше троха є. Правда, до званія "самий крутий хлоп", згідно рейтингу вредного старого, не дотягну, хіба до зими тут сидіти).
Закинув торбу на плечі, йду.


Перейшов міст за селом, дотопав до роздоріжжя, а там все аж чорно. Чорні калабані на дорозі, між якими перетікає чорна вода, чорна трава при дорозі, люди з чорними руками в яких тримають чорні відра. Нє, гуму ніхто там не палив - прийомка чорниць.
Пройшов те все та й потопав далі в сторону Різарні.

Карта маршруту на гору Овул

 Маршрут: Осмолода - Різарня - Дарів - гора Овул (приблизно 17 кілометрів в одну сторону)



Клкніть по зображенню, щоб збільшити


Маршрут на Овул починається з Осмолоди. До самого підйому на гору впринципі все просто - від зупинки в Осмолоді, йдете до моста, за яким починаються всі маршрути з села в Горгани, далі на роздоріжжі звертаєте ліворуч, на маршрути, що ведуть до Сивуль, Горгану, Попаді.

Фото з походу на Аршицю

Карпати

Івано-Франківська область

Горгани

Аршиця 



Аршиця

 Маршрут: село Мислівка - гора Пустошак Малий - гора Пустошак Великий - полонина Німецька - гора Горган Ілемський - озеро Аршиця - гора Нивка - озеро Росохан - село Осмолода

Автобус Львів-Хуст - якщо пам'ять не зраджує, виходимо в селі Мислівка. Звідси й починається наш похід на Аршицю, а точніше - на відомі озера Аршиці: однойменне - Аршиця і Росохан. Ну звісно ж, що дорогою і на Горган Ілемський зайдемо.
Дорогу до початку маркованого маршруту пам'ятаю, ще з того часу, коли злякався снігопаду і втік з гір).
Тепер літо, снігу сіноптіки не прогнозували, отож можна сміло йти).
Неподалік місця, де розходяться маршрути (на Аршицю і Яйко Ілемське), нас зустріли пацєта, не дикі, можна сказати, шо зовсім домашні, як песєта.


Підійшли, обнюхали мешти,


певно після запаху мештів подумали, шо свій і потерлися об ногу,

Карта маршруту. Аршиця

 Маршрут: село Мислівка - гора Пустошак Малий - гора Пустошак Великий - полонина Німецька - гора Горган Ілемський - озеро Аршиця - гора Нивка - озеро Росохан - село Осмолода (приблизно 38 кілометрів)



Клікніть по зображенню, щоб збільшити


Маршрут на Аршиць починається з села Мислівка, а точніше за кількасот метрів, перед центром села (зупинки) якщо їхати зі сторони Долини. Зі Львова до початку маршруту на Аршицю ми добирались автобусом Львів-Хуст.

Як добратись до скель Довбуша біля села Бубнище

 Скель Довбуша в Українських Карпатах, доволі таки, багато, але найвідомішими серед них є скелі біля Яремче і скелі біля села Бубнище, хоч кажуть, шо на скелі біля Бубнища, Олекса Довбуш вжитті не заходив, але зараз не про те.

Зараз я розповім вам про те, як добратись до скель Довбуша біля Бубнище зі Львова.


Найпростіше і найкраще, на мою думку, буде приїхати зі Львова в Стрий, а звідти, досить часто їздять автобуси в Труханів.

Кілька фото з Верховинського Вододільного хребта

 Карпати

Межа Львівської і Закарпатської областей

Верховинський Вододільний хребет



Верховинський Вододільний хребет. Від Сянок до Пікуя

Маршрут: Сянки - гора Перейба - гора Ближня - гора Кругла - перевал Кути - Дрогобицький Камінь - гора Старостина - перевал Хрести - гора Журовка - гора Листкованя - перевал Руський путь - гора Великий Верх - гора Острий Верх - гора Припір - гора Нондаг - Буківська полонина - гора Пікуй - село Біласовиця


Одного разу вже йшов Вододільним хребтом, але шось тоді блуд вчепив і пів хребта я пропустив.
Тепер друга спроба пройтись одним з мальовничих гірських хребтів, троха Львівської, а троха Закарпатської областей.
Сіли в електричку Львів-Сянки, їдемо. Десь, вроді в Турці, майже весь народ з електрички встав і вийшов. Хм, ну мо базарний день в Турці і всі на той базар їхали, хз, всяке буває.
Вже, дуже далеко за Туркою, до нас підійшов хлоп, представився майором прикордонної служби, показав посвідчення і попросив нас, шоб і ми показали йому якісь документи, служба є служба). Я надибав свої "права", показав, майор спитав куди їдемо, я відповів, шо в Сянки, а майор сказав, шо ляпотричка в Сянки не їде, бо ремонт колії.
Супер). "Честь і хвала" нашій залізниці - у Львові нам продали квитки до Сянок, кондукторша кілька разів перевіряла наші білети ДО СЯНОК) і ніхто курва навіть слова не сказав, тільки вкінці, коли ляпотричка стала десь помежи гір, голос з динаміків промовив, шось на зразок - "Станція конєчная, пуравоз далі не їде, звільніть, будь ласка, вагони".


На той час, в вагонах, народу вже й не дуже то багато було, на перон вийшли: три чи штири баби з торбами, якісь кобіти з сумками на роліках, майор, кондукторша, машиніст, ну і ми.

Карта маршруту Верховинським Вододільним хребтом. Від Сянок до Пікуя

Маршрут: Сянки - гора Перейба - гора Ближня - гора Кругла - перевал Кути - Дрогобицький Камінь - гора Старостина - перевал Хрести - гора Журовка - гора Листкованя - перевал Руський путь - гора Великий Верх - гора Острий Верх - гора Припір - гора Нондаг - Буківська полонина - гора Пікуй - село Біласовиця (приблизно 41 кілометр)



Клікніть по зображенню, щоб збільшити


Найкраще добратись в Сянки (початок маршруту) електричкою Львів-Сянки. 
Маршрут Верховинським Вододільним хребтом починається від станції Сянки (місцями, навіть, можна зустріти жовте маркування).

Як добратись в Мармароси

 Як добратись в Мармароси? - Пішки)

Шуткую, так було колись, а доїхати ви могли максимум до села Ділове, а тепер вас можуть відвезти прямо до полонини Лисичої, без будь-яких проблем.

Але про все за порядком. Щоб розпочати свою мандрівку чи то похід в Мармароси, спочатку варто отримати дозвіл в прикордонників на перебування в прикордонній зоні, дозволи видають в селі Ділове. Найкращий спосіб добратись в Ділове це - сісти на потяг, що прямує в Рахів, наприклад: Київ-Рахів; Харків-Рахів; Миколаїв-Рахів; Одеса-Рахів. Тепер поїзди до Рахова є з достатньої кількості обласних центрів України, щоб без проблем добратись таки до того Рахова, не те, що раніше). Є ще електричка Івано-Франківськ - Рахів, але їде вона довго і нудно.

Збаразький замок

"На Збараж!" - вчув я ту фразу давно, в доволі відомому кіно "Вогнем і мечем". Та й шось засіла вона в моїй макітрі. І от через енну кількість років, я, таки пру на Збараж))).

Блакаром до Тернополя, в Тернополі нас вже двоє і з Тернополя, рейсовим автобусом до Збаража.

В Збаражі похмуро, дощ, але якось не холодно і навіть дощ не псує настрою.

Шукаємо дорогу до замку, добре, шо хоч смуртфон був, бо з моїм "кнопочним", я б ше не скоро "зорієнтувався на місцевості", шось блуджу в містах, аж страх), а народу, через дощ, на вулицях Збаражу було, як кіт наплакав - навіть спитати нема в кого.

Но, завдяки передовим і новітнім технологіям типу гугломапс і жопіес, ми таки прийшли до мурів Збаразького замку.


Кому цікава історія Збаразького замку - зможете ознайомитись з нею ось тут, ну, а для чого я то всьо буду переказувати?) Якшо там так файно все описано. Лише додам, що в Збаразькому замку, іноді проводяться фестивалі та різні цікаві заходи, як от - "Реконструкція битви за Збаразький замок". На жаль, всі ці події не є "хронічними", але за різними цікавими заходами, що повинні відбутися, можна стежити ось тут і відповідно спланувати під них свою поїздку в Збаразький замок.

Фото з походу Свидовцем. Від Драгобрата до Квасів

 Карпати

Свидовець

Гора Жандарм

Гора Велика Близниця

Гора Близниця

Полонина Браїлка




Свидовець. Частина 3)

    Маршрут: Драгобрат - Перемичка - гора Жандарм -гора Близниця Велика - гора Близниця - полонина Стремчеська - полонина Браїлка - Кваси

   Поїзд Київ-Рахів привіз нас в Ясіня, а звідти ми і ще кілька груп (лижники, сноубордисти), спакувались в УАЗ "таблєтка", що вивіз весь "різношерстний" народ до Драгобрату.
   Дорогою встигли потриндіти про всяке і навіть познайомитись), а в Драгобраті розбрелись, хто куди, шоб можливо, вже й не звидітись більше, а як сі звидимо то певно й не впізнаємо один одного, так буває з випадковими попутниками.
   Як вже казав: "Хто куди", а ми на свидовець, стартуємо з Драгобрату і йдем - доки зайдем, там по часу буде видно). Ця частина Свидовця, в порівнянні з моєю попередньою прогулянкою Свидовцем, зручніша простотою добирання і вибирання з гір до "цивілізації".
   Гори зустріли нас туманом і снігом, внизу таким добротним, пухнасто-лапатим снігом), а вже ближче до верхів - зернистим, таким, шо троха січе писок.


   З Драгобрата піднімались до Перемички під горою Стіг, бувало, що місцями навіть розвиднювалось,

Карта маршруту Свидовцем. Від Драгобрата до Квасів

   Маршрут: Драгобрат - Перемичка - гора Жандарм -гора Близниця Велика - гора Близниця - полонина Стремчеська - полонина Браїлка - Кваси (приблизно 14 кілометрів)



Клікніть по зображенню, щоб збільшити


Добратись в Драгобрат не було проблемою, принаймні раніше. Їдемо в Ясіня, а звідти була ціла купа УАЗіків, що везли до Драгобрату, як зараз, не скажу, бо чесно - не знаю).