Гора Парашка (Параска)

Похід на гору Парашка

   Після зимового перериву вирішив розімнутись і сходити на Парашку, а за одно протестувати трекінгові палиці, раніше ними ніколи не користувався.
   Отож 7:02 електропоїзд Львів-Мукачево і о 8:37 я уже в Сколе. Хмарно, вершин не видно, та не біда, сайти з погодою казали, що до обіду пройде).
   Побігавши по Сколе в пошуках сигарет, бо в кіоску на вокзалі не продають, десь о 9:00 виходжу на маршрут, що веде на гору Парашка


 і о 9:20 звертаю не туди та збиваюсь з маршруту))). Побродивши лісом о 10:00 натрапляю на такий маркер


   Років два тому, коли ішов цією дорогою, їх ще не було і далі на маршруті вони не зустрічаються. Та зараз від споглядання цього маркеру, після майже години блукань, моїй радості немає меж).
   Що ж традицію підтримав і через кілька метрів виходжу на стару добру дорогу.


   З старими добрими маркерами)
   За час підйому встиг пройтись і по опалому листю, і по снігу, і де не де по зелені.


   А на хребті, на мене, уже чекає весна і обіцяне сайтами прояснення), а ще збувається мрія побачити під собою хмари.   Та поки стояв, фотографував і просто милувався, хмари помаленьку вибирались на хребет.


   І на Парашку я виходив уже в хмарах


   Ось Вашій увазі краєвид з вершини гори


   Звичайно з оцим не порівняти)

Фото з мого першого походу на гору Парашка
   Пробувши на вершині десь пів години - перекусив, змерз і впевнився, що хмари уже нікуди з вершини не дінуться, повертаюсь в Сколе.
   Дорогою зустрічаю двох туристів які ідуть маршрутом: Сколе - гора Парашка - водоспад Гуркало - село Корчин. Спитали, чи важко знайти водоспад, по пам'яті розповідаю, як дійти до Гуркало і попрощавшись розходимось.
   Спускаюсь в Сколе по старому маршруту, добре втоптаною дорогою, якось не хочеться перевіряти новий маркер який бачив коли піднімався.


   18:00 спустився в Сколе


   До електрички Мукачево-Львів ще година, тож іду випити кави, а далі сідаю на вокзалі і пишу опис походу).
   19:07 їду додому до Львова. Від пройдених кілометрів, майже моментально починаю дрімати під стукіт коліс і дрімаючи обдумую свій наступний похід.
 
 Більше фото з походу тут
 Карта (мапа) маршруту: місто Сколе - гора Парашка - місто Сколе тут


4 коментарі:

 1. Чи нема бува десь по дорозі колиб де можна заночувати?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Є щось подібне, колибою назвати важко (невеличка), хоча народ там ночує. Правда, не знаю в якому вона зараз стані. Де приблизно, знаходиться колиба та її фото закинув сюди http://velukuy.blogspot.com/2014/04/blog-post_15.html

   Видалити
 2. скажіт, будь ласка, чи важко піднімаися зимою?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Все залежить від погоди і від снігового покриву, може бути не тільки важко, але і небезпечно. Ось опис походу, котрий варто прочитати http://www.karpaty.com.ua/?chapter=19&item=317, а ще при поганій видимості, можна, не помітити і вийти на сніговий карниз.

   Видалити