Фото з походу на хребет Пішконя

Закарпатська область
Міжгірський район
Горгани
Пішконя



Хребет Пішконя, або як не треба ходити в міжсезоння)

   Маршрут: Терсовата (між селами Синевир і Синевирська Поляна) - Пішконя - Мала Гропа - Велика Гропа - Негровець.

   Спочатку думав написати отакий заголовок - Хребет Пішконя, або як я тупив від початку (пакування рюкзака) і до кінця (виїзд з кінцевої точки маршруту), але якось не гарно бути таким самокритичним) я ж вже трішки "опитний турист"), а хоча... коротше напишу все, як було, а громадськість хай вже собі сама вирішує).
   І так. Збір групи. Кажуть одному в гори ходити не варто (то як кому і як коли), а в час коли Верхи вже присипало снігом і ти далеко не "модний виживальщик" типу Бер Гріллза, то взагалі - не варто), але одним не підходило місце (бо вже були), іншим дні на які я запланував похід. Останній потенційний учасник походу на хребет Пішконя не пішов через прогнозовані дощі і холод. По windguru показали -12. Була пропозиція перенести похід на інші дати, але переносити в мене не дуже й то виходило та й не дуже то хотілось, бо далі вже планувався наступний похід, ну і на Пішконю я хотів вже). Тих -12 мене не дуже лякало, я ж "закальонний", я ж на Водохреща в ополонку якось разок "окунувся"))).
   Пакування рюкзака. Збирався я якось зовсім не на зиму). Бахіли? Ну нах мені ті бахіли? Ну притрусило трохи снігом, во вчора фото з поста на ПІЧ дивився, снігу і нема майже, короч по..й (а, як виявилось, місцями саме стільки снігу й було) на ті бахіли буду я ше зайвий груз таскати. А внутрішній голос зараза мовчав хоча міг б і видати щось типу - тупе ти "созданія" та візьми ти ті бахіли, тож макс плюс 100 грам грузу. От майже все я й спакував по такому принципу - обійдусь, та наш воно мені, якось буде. Та й сам ж іду ніякої ж відповідальності за чуже здоров'я, а за своє я сильно не переймався, хай Приватбанк переживає - в мене там страховка).
   Доїзд. От тут все було чітко і просто, за це дякую людині з туристичного форуму під ніком SLV - доїхав, як по нотам) і вже приблизно в обід я на початку маршруту до хребта Пішконя.


   Пройшовши кілька десятків метрів, зупинився пообідати в альтанці, що встановлена на одному з ДОТів лінії Арпада.

Карта маршруту до хребта Пішконя

   Маршрут: Терсовата (між селами Синевир і Синевирська Поляна) - Пішконя - Мала Гропа - Велика Гропа - Негровець (приблизно 20 кілометрів).



Клікніть по зображенню щоб збільшити


   Доїхати до місця початку маршруту на хребет Пішконя, як виявилось, дуже просто - зі Львова до Воловця сідаю на поїзд Львів-Мукачево (відправлення 7:10 зі Львова).

Список необхідного спорядження для кемпінгу

Тепер багато людей, в літній період, сідає в авто і просто подорожує країною зупиняючись в різних цікавих місцях і часто ночує в наметах, ось кілька порад, що може знадобитись для такої подорожі.
Для літньої подорожі на авто або кемпінгового відпочинку варто обрати мінімальний набір речей, що може знадобитись вам для мандрів, збираючись в подорож попередньо подумайте, що вам потрібно з їжі, одягу і як та де ви будете ночувати. З походами та іншими заходами, що заповнять ваш час, плануйте свою подорож так, щоб мова йшла про ваші пригоди на природі, а не про перевезення та перенесення великої кількості речей з одного місця в інше.


Їжа

Упакована їжа, виготовлена лише для кемпінгу та туризму, зручна, але дорога. Підготуйтеся відповідно до власних смаків, їжу яка може псуватись варто пакувати в сумки-холодильники. Беріть лише ті кухонні прибори та посуд, які підходять для вашого кемпінгу.

Вода

Возіть з собою наповнені пляшки з водою та наповнюйте їх за будь-яких можливостей. Можуть знадобитись також засоби для фільтрації води.

Що робити при зустрічі з ведмедем?

Якщо когось цікавить питання чи є в Українських Карпатах ведмеді відповідаю - так в Карпатах ведмеді є, але зустрітись з ведмедем в живій природі майже нереально, але все ж якщо вам так "пощастило" тоді...

Наступний список містить найгірші сценарії для зустрічей з ведмедями. Це ситуації, які всі туристи хотіли б уникнути.

Ведмеді, які стали пристрасними до людської їжі. Як тільки ведмеді звикають до людської їжі, вони часто навідуються до місць де відпочивають, зупиняються на ніч чи інших місць в яких залишається багато недоїдків. До цих місць можна віднести навіть оздоровчі кемпінги далеко від міських центрів.

фото взято з Вікіпедії
Молоді ведмедики часто можуть вилізати на дерево. У цій ситуації самка не може покинути місцевість, а отже буде залишатись на місці навіть з наближенням людей щоб захистити дитинчат. Ведмедиця може швидко атакувати, якщо ви наблизитесь до зони де ведмедиця чекає своїх ведмежат які залізли на дерево. Будьте готові, якщо можливо, піднятися на дерево, але не те де сидять ведмежата))).