Спальний мішок або спальник - по-народному

   При виборі і купівлі спального мішка, окрім характеристик ваги, якості і ціни, перед вами постане ще й вибір:
 - типу пошиття спальника
 - температурної шкали
 - наповнювачів
   Розібратись в усіх цих премудростях, отак відразу справа не легка. Коли вибирав свій мішок то довго: порівнював, читав, радився і тд і тп., звичайно, бо ж від спального мішка залежить не тільки комфортний сон, але ще здоров'я і можливо життя.
   В своєму виборі не жалкую, спробую поділитись досвідом вибору спальника з вами.
   За типом пошиття спальні мішки поділяються на:
- ковдра
- кокон
   Котрий варіант кращий? Майже всі хто ходить в походи, користуються коконами - краще зберігають тепло, мають капюшон, займає менше місця в рюкзаку, можна спати не в наметі (є багато людей котрі в літні походи не беруть з собою намет) - не задуває в шию). В ковдрі набагато зручніше спати і кажуть легше просушити, але погано зберігається тепло, що є великим недоліком при низьких температурах і перекреслює усі переваги(, правда в ковдру набагато простіше засунути похідне взуття щоб зранку замість черевик ви не знайшли в наметі дві льодові скульптури, через вологу котра ввібралась в взуття за день, а за ніч замерзла.
   В підсумку пораджу таке:
- для весняних, осінніх і зимових, а ще довготривалих походів в Карпати беріть кокон
- кількаденний літній похід Карпатами, фестиваль, поспати в поїзді, відпочинок на природі з ночівлею, рибалка з ночівлею - ковдра.
   Температурна шкала.
   В залежності від того в яких умовах ви плануєте використовувати спальний мішок і підбирайте температурну шкалу.
   Ось так вигляд має температурна шкала, сертифікована відповідно до європейського стандарту EN13537


   Червона шкала над якою пише COMFORT - означає, що до -2°С ви можете спати комфортно в розслабленій позі.
   Жовта LIMIT - в теорії ви повинні спати не прокидаючись, але в "позі ембріона" і якщо ви чоловічої статі - при температурі -8°С, як буде почуватись при цій температурі жінка, на жаль, сертифікована шкала мовчить, тут усе залежить від особистої терморегуляції.
   Синя EXTREME - межа виживання, тут вже не йдеться про сон в спальному мішку.  
   Але пам'ятайте, що ці параметри враховують, що спальний мішок сухий, людина, що спить в мішку здорова, порівняно не стомлена (знесилена), захищена від вітру. Отож ці межі ще не означають, що ви наприклад: стомлений, після пройдених кілометрів, а ще попали під дощ і промочили спальник будете в ньому комфортно спати при -2 °С.

   Купуючи спальний мішок не полінуйтесь і дістаньте його з компресійного мішка та звірте показники на шкалі, бо в мене є один спальник куплений колись давно в одному з Львівських супермаркетів де різниця в показниках компресійному мішку і спальнику - 3°С))).
   Щоб при купівлі спального мішка максимально впевнитись в тому, що вам в ньому буде тепло, варто порадитись на форумах, наприклад ви дівчина і шукаєте спальний мішок для осінніх Карпат температура комфорт від + 8 і до... - 8 хоча в осінніх Карпатах може бути і нижче -8, створюйте тему на форумі приблизно так: "я дівчина/жінка в розквіті сил, шукаю для себе спальний мішок, щоб ходити з ним в осінні походи Карпатами, мерзну, в звичайних умовах, при температурі (впишіть свою) коли одягнута в (набір одягу)", а ще краще: "мерзну під ковдрою коли термометр в кімнаті опускається нижче...°С", "вибрала собі ось такий спальний мішок, якщо хтось користується таким, або змерзає при тих самих температурах, що і я порадьте чи купувати його, або скажіть який спальник ви використовуєте".
   І не забувайте про те, що товар може бути повернено на протязі 14 днів після покупки, тож є варіант протестувати мішок на балконі).
   Наповнювачі.
   Натуральні і синтетичні.
   Якщо з натуральних наповнювачів є тільки пух і пір'я то синтетичних до кольору до вибору.
   Спочатку про пух. Є така характеристика для пухових спальників називається - fill power, якщо fill power 550 - добре,  fill power 650 - чудово, кажуть навіть є fill power 750-800. Пуховий спальний мішок має переваги в вазі і температурі комфорту, але мокрий пух - не гріє і дуже довго сохне, а це суттєвий недолік, плюс пух потребує обережного поводження і догляду, а з теперішніми цінами, можна дописати ще один недолік - ціна. Правда пухові спальники при належному догляді довше вам прослужать.
   Спальні мішки з синтетичних наповнювачів простіші в догляді, краще сохнуть і навіть можуть гріти, правда наполовину гірше від сухого, коли мокрі.
   Найбільш відомі синтетичні наповнювачі, а отже перевірені і якісні:
- Hollowfibre 1,4,6 - швидко сохне, гіпоалергенний, трішки гріє навіть коли мокрий, можна прати і сушити без обмежень
-  Синтепон - легкий наповнювач, непогано утримує тепло, але швидко втрачає свої характеристики, особливо після прання, тепер майже не використовується в якісних спальних мішках.
-  Polarguard 3D - вважається одним з кращих наповнювачів. Добре тримає тепло, довговічний.
-  Thinsulate - майже, як пух - легкий і теплий. Простий в догляді і використанні. Кажуть непогано гріє коли мокрий.
- Thermolite - сохне в три рази швидше від пуху, гіпоалергенний, непогано гріє коли вологий, дуже простий в догляді - можна прати в пральній машині.
   Вага.
   Тут все просто чим легший тим кращий, але потрібно щоб при легкій вазі спальний мішок виконував свою основну функцію - зігрівав вас під час сну.   Зберігати спальний мішок, вдома, варто витягнутим з компресійного мішка так він довше вам прослужить, я для свого виділив майже цілу полицю в шафі).


   При купівлі б/у спальника немає ніяких гарантій, що заявлені температури він витримає, але як показує досвід деяких моїх знайомих можна знайти, досить непогані спальні мішки за набагато нижчою ціною, а при нинішніх цінах на туристичне спорядження, можна подрімати одну ніч на балконі, щоб перевірити чи витримає ваш спальний мішок зимовий похід.

Немає коментарів:

Дописати коментар