2015...2016

   Через кілька годин ми будемо зустрічати новий 2016 рік, а позаду залишимо 2015, але перед тим, мабуть, кожен з нас згадає, що і як було в старому році, що встигли зробити, а що ще попереду.
    Багато, що з 2015 залишиться в пам'яті назавжди, багато забудеться, а ще більше вже забулось) - переважно сірі будні, а от наші мандрівки, подорожі та походи - залишаться з нами надовго.
    Вашій увазі фрагменти з моїх мандрівок 2015 року.


    В 2016 бажаю усім нам, нехай нас перестануть лякати зміни і ми почнемо впевнено робити кроки до наших мрій, а коли мрії почнуть здійснюватись то разом з ними прийде і щастя, а ще звичайно ж усім міцного здоров'я, щоб ми не шморгали носом по дорозі до мрії).
    Щастя Вам і добра в Новому Році).

Фото з походу: Кострич, Шпиці та озеро Несамовите / Photos from the hike: Kostrych, Shpici and Lake Nesamovyte

Україна
Івано-Франківська область
Українські Карпати
Хребет Кострич
Чорногірський хребет
Ukraine
Ivano-Frankivsk region
Ukrainian Carpathians
The mountain ridge Kostrycha
Chornohora mountain range



Кострич, Шпиці та озеро Несамовите

   Маршрут: Кривопільський перевал - полонина Веснарка - гора Кострича - гора Кострич - полонина Псарівка - село Бистрець - полонина Гаджина - Довбушева криниця - Довбушів стіл - Шпиці - озеро Несамовите - Заросляк.

   Мемуари про літо 2015).
   Ну пішли, чи краще сказати поїхали, на слова першого космонавта не претендую, просто в більшості випадків перед тим, як кудись іти треба трішки, а інколи й так добряче проїхатись, бо отак вийти з дому і йти собі далеко та довго можуть дозволити одиниці, коротше...
   Було це навіть не літо, а останні дні весни, їхали ми нічним потягом в славне місто Івано-Франківськ, вагон був загальний і кімарив я собі сидячи. Здається, вже навіть заснув і щось почалось снитись, коли крізь сон почув голос провідника: "Ходорів, Ходорів!" - натхненно репетував провідник заглядаючи в кожне відділення плацкартного вагону. 
   Спросоння я поглянув на могутню статуру провідника, котрий прямував в кінець вагону продовжуючи сповіщати всіх про місце зупинки, незважаючи на те, що за вікном глупа ніч).
   Хвилин п'ять я помучився в спробах знову примостити голову так щоб вона не баламкалась в такт вагону, а потім кинув ту затію і потопав в тамбур курити, прокручуючи в голові фразу одного героя з відомого серіалу - "Ходор, Ходор", чомусь вигуки і статура провідника викликали такі асоціації).
   До Франківська так і не заснув. В Франківську, поки чекали решту групи, зайшли в кафе перекусити. Їсти вранці мені, майже ніколи, не хочеться, а от каву люблю і випити її можу багато, тому поки народ обирав чим поснідати, я роздивлявся вивіску над кавовим апаратом. Каву завжди обираю просто - дивлюсь тільки на пропонований об'єм, такий вже я гурман, нічого з тим не зробиш).

Карта маршруту Кострич, Шпиці та Озеро Несамовите

   Маршрут: Кривопільський перевал - полонина Веснарка - гора Кострича - гора Кострич - полонина Псарівка - село Бистрець - полонина Гаджина - Довбушева криниця - Довбушів стіл - Шпиці - озеро Несамовите - Заросляк (приблизно 33 кілометри).



Клікніть по зображенню щоб збільшити


Без заголовку)

   Таки встиг до кінця року дописати публікації про Львів, звичайно не всі, а лише ті, що запланував написати ще весною цього року), думав впораюсь за місяць мо два, ну максимум за літо, але щось так важко писалось мені про Львів, що замість запланованого місяця я писав, майже, півроку).
   Але то все таке - зробив та й добре, решта цікавого про Львів буду дописувати пізніше, а тепер, коли за вікном дощі, темніє скоро і навіть, іноді, пролітає кілька сніжинок - вирішив згадати літо).
   Окрім роботи, шукання та писання цікавого про Львів, валяння на дивані - вдалось ще й трішки помандрувати. От поділюсь спогадами про літо з вами, а ще для себе, щоб потім коли прийде старість можна було зайти на сторінки блогу, посміхнутись і сказати: "Ото були часи)".
   Наступні публікації будуть мемуарами про літо-2015.
   І про найголовніше. В ніч перед днем святого Миколая, котрий опікується подорожніми, хочу побажати всім мандрівникам і не тільки, щоб завтра окрім всього, що вам хочеться, ви знайшли щастя, просте таке - звичайне щастя нового дня.
   І ще одне. Ось вам трішки, вже цьогорічного, снігу з Карпатських гір).


   До зустрічі на сторінках блогу і звичайно ж - на стежках та дорогах).

Фото площі Ринок / Photos Rynok square

Україна
Львів
Площа Ринок
Ukraine
Lviv
Rynok square


Старі фотографії площі Ринок / Retro photos Rynok square

Україна
Львів
Площа Ринок
Ukraine
Lviv
Rynok square


Львів, цікаві місця. Площа Ринок.

   Площа Ринок - це безумовно історичне серце Львова, тут 44 будинки кожен з яких можна вважати витвором мистецтва і звичайно ж міська Ратуша, як обов'язковий атрибут середньовічного міста.


   Виникла теперішня площа Ринок ще за часів князювання лева Даниловича і достеменно відомо, що з XIV століття вона не змінювала своєї назви, а ще з XIV ст. бере початок закон "трьох вікон" - фасад будинку, що виходить на площу Ринок повинен був мати не більше трьох вікон. Правда це правило не діяло на шляхту та духівництво в результаті чого Львів отримав палац Корняка, про який детальніше я розповім далі. Придивіться до вікон в кам'яницях площі, майже в кожній ви помітите закономірність - два вікна одне біля одного, а третє трішки осторонь, зумовлене таке розміщення схожістю внутрішнього планування кам'яниць, де два вікна припадало світлиці, а третє господарському приміщенні. Закон діяв до XVIII ст.
   Раніше кам'яниці площі Ринок не мали номерів, кожна мала власну назву, їх називали в честь власника, або завдяки якомусь з елементів фасаду.
   В середньовіччя усі будинки були пофарбовані в різні кольори, але за "бабці Австрії" всі будинки площі стали сірими, як так сталось розповідають цікаву, а хоча ні - не цікаву історію), а звичайну історію пов'язану з владою міста та підприємцями. В XIX цементні фірми підкупили архітектурні та оголосили, що цемент - це назавжди, його додавали до розчинів для покриття фасадів і стали кольорові будинки площі Ринок - сірими. Лише, приблизно з 80х років минулого сторіччя, кам'яниці почали відновлювати свої кольори.

Осінь...

   Писав я, писав про осінь і написав цілий твір про осінь, але потім, як почитав... Коротше всю ту купу букв можна було звести до того трагічного вірша про осінь на одну лінійку).
   Витер я ту всю дурню, бо кому вони потрібні ті соплі?) Тре мислити позитивно, бо кажуть всі думки стають реальністю - ну якось так, дослівно не пам'ятаю.
   А мислити позитивно заважає новини з ящика, зарплата, курс долара, вибори через які мусів топати понаднормово на роботу, ще й годинник перевели).
   Ну робота то окрема тема, можна вже сміло прирівняти до куріння - здоров'ю шкодить, задоволення ніякого, користі - тим більше, а кинути важко))), а ні - від куріння інколи отримуєш - хоч малесеньке, але задоволення. Увага хто не курить, навіть ніколи не пробуйте бо то малесеньке задоволення нічого не варте в порівнянні з противними наслідками куріння.
   Навіть не встиг дописати про площу Ринок, з серії публікацій про Львів, до терміну який собі намітив, а вже так мало залишилось, але тут, ще й трохи, моя вроджена лінь зіграла невелику роль).
   То всьо таке - якось воно буде. Поїхав на вокзал взяв квитки в укрзалізниці, завтра поїду роздивлятись картинки осені, далеко від дому).


   Бо там вже буде далеко до лямпочки: курси валют, результати виборів, котра зараз година (правда не довго, бо тре буде повертатись, а поїзда в нас ходять по графіку). Зате, на деякий час нові враження змінять стандартний набір картинок з дороги "дім-робота", а цього вистачить, щоб підтримати ту іскру котра, ще не дає, остаточно, проміняти мрію на їжу, а сонячні промені світанку на масляний обігрівач).

Фото. Вулиця Театральна та Катедральна площа / Photos. Street Teatralna and Cathedral Square

Україна
Львів
Вулиця Театральна
Катедральна площа
Ukraine
Lviv
Street Teatralna
Cathedral Square



Старі фотографії вулиці Театральної та Катедральної площі / Retro photos. Street Teatralna and Cathedral Square

Україна
Львів
Вулиця Театральна
Катедральна площа
Ukraine
Lviv
Street Teatralna
Cathedral Square


Львів, цікаві місця. Вулицею Театральною та Катедральною площею до площі Ринок.

   Вулиця Театральна, за свою історію мала мабуть найбільше назв з усіх вулиць Львова. Першою офіційною назвою вулиці була Пекарська (тільки не плутайте з сучасною Пекарською), названа так через цех пекарів, що був на цій вулиці.
   Але окрім офіційних назв були ще й цікаві народні назви частин сучасної вулиці Театральної.
 
 
   Шпитальна - частина вулиці біля площі Івана Мазепи, про яку я згадував в попередній публікації, названа так через шпиталь Святого Духа.


   Францисканська - частина вулиці отримала таку назву через францисканський монастир, котрий на жаль до наших часів не зберігся.

Львів, цікаві місця. Проспект Свободи та площа Міцкевича. Частина 2.

   В попередній частині поглянув на цікаві місця непарної сторони проспекту Свободи, а також кількох будинків на площі Міцкевича.
   Тепер пора подивитись, що ще цікавого є на площі Міцкевича та парній стороні проспекту Свободи.
   Пам'ятник Адаму Міцкевичу, хоча сам Міцкевич ніякого відношення до Львова не мав, але в 1904 році, завдяки Львівському літературному товариству імені А. Міцкевича, Львів отримав пам'ятник поетові котрий донині вважається одним з найкрасивіших пам'ятників Міцкевичу.


   І все б добре, от тільки місце де стоїть пам'ятник, на час його зведення було уже зайняте, тут стояла статуя Матері Божої, котру перенесли на проспект Свободи, де вона стоїть тепер, до неї ми ще повернемось, а от в зв'язку з перенесенням у Львові довгий час дивлячись на пам'ятник мешканці говорили: "Посунься, Матір Божа, бо Міцкевич іде".
   Ще одна невесела історія пов'язана з пам'ятником. В часи "совка" навіть наближатись до пам'ятника Міцкевича було не варто - це могло бути розцінено, як антирадянська пропаганда. Розповідають про польського режисера театру, що поклав квіти до пам'ятника на початку 1980-х, влада оцінила цей жест, як акцію проти радянського "світлого майбутнього" і режисер був змушений покинути Львів.

Вітаю всіх з всесвітнім днем туризму!

   Вітаю всіх мандрівників з нашим днем!. Нехай наші шляхи завжди будуть цікавими і легкими, нехай кожного дня нам відкривається щось нове і звичайно ж, нехай збуваються всі наші мрії).

Фото. Проспект Свободи і площа Міцкевича / Photos. Svoboda Avenue and Mickiewicz Area.

Україна
Львів
Проспект Свободи
Площа Міцкевича
Ukraine
Lviv
Svoboda Avenue
Mickiewicz Area


Старі фотографії проспекту Свободи і площа Міцкевича / Retro photos. Svoboda Avenue and Mickiewicz Area.

Україна
Львів
Проспект Свободи
Площа Міцкевича
Ukraine
Lviv
Svoboda Avenue
Mickiewicz Area


Львів, цікаві місця. Проспект Свободи та площа Міцкевича. Частина 1.

   От ми і в "Центрі". Центр у Львові поняття широке, відносне та охоплює кілька десятків вулиць, площ, проспектів - все через те, що за історію міста "Центрів" у Львові було аж три. В "Центрі" напевно найбільша густота пам'яток та цікавих місць на 1км квадратний не тільки у Львові, а мабуть в Україні.


   Перед тим, як почати розглядати проспект Свободи, трішки цікавого про його історію. Центром, проспект Свободи став аж в часи "бабці Австрії", а до цього часу тут було велике болото, скраю якого текла ріка Полтва за якою височіли міські мури Львова. Кілька метрів цих мурів збереглось до наших часів, але про них згодом...

Фото. Вулиця Городоцька / Photos. Horodotska street.

Україна
Львів
вулиця Городоцька
Ukraine
Lviv
Horodotska street


Львів, цікаві місця. Вулицею Городоцькою в центр Львова.

   Поглянувши на Львівський головний вокзал та на цікаві місця поблизу, виходимо на вулицю Городоцьку, котрою підемо в центр Львова, але дорогою ще побачимо кілька цікавих місць.


   Храм святих Ольги та Єлизавети, або просто - костел, як його називає майже все населення Львова і прилеглих територій.


   Збудований в 1911 році на честь Єлизавети Баварської до тепер вважається найвищою будівлею у Львові, проектував та керував будівництвом відомий архітектор Тальовський Теодор-Мар'ян.
   В 1926 році тут встановили один з найбільших органів тогочасної Польщі, до наших днів від органа не залишилось нічого(.
   Дісталось костелу і від воєн в 1919 році під час облоги Львова костел постраждав від артилерії, про що свідчить напис на стіні: «Ex obsidione ruthenorum», напису я так і не знайшов))), але от дірки від куль чи то осколків знайти легко.

Фото. Головний вокзал Львова та вулиця Чернівецька / Photos. Central Station Lviv and Chernivetska street

Україна
Львів
площа Двірцева
вулиця Чернівецька
Ukraine
Lviv
Dvirceva square
Chernivetska street


Старі фотографії. Головний вокзал Львова та вулиця Чернівецька / Retro photos. Central Station Lviv and Chernivetska street

Україна
Львів
площа Двірцева
вулиця Чернівецька
Ukraine
Lviv
Dvirceva square
Chernivetska street


Старі фотографії. Вулиця Городоцька./ Retro photos. Horodotska street.

Україна
Львів
вулиця Городоцька
Ukraine
Lviv
Horodotska street



Львів, цікаві місця. Від вокзалу до вулиці Городоцької.

   Навіть не задумувався, звідки почати мандрівку - це ж очевидно.
   Головний вокзал міста Львова.


   Саме сюди приїжджає більшість мандрівників, вільних від "комфортабельних автобусів" і вкладання в графік екскурсії).


   Двірець - уже давно ніхто так не називає головний вокзал, але були часи...
тепер лише площа Двірцева нагадує про те, як колись львів'яни називали свій вокзал.

Львів, відомі та невідомі, але обов'язково цікаві місця, будинки, вулиці, парки, сквери, дворики і тому подібні частини міста левів.

   Львів. Можливо через те, що живеш в цьому прекрасному місті, уже не помічаєш краси, що оточує тебе дорогою на роботу, додому, під час прогулянок чи коли дивишся у вікно з автобуса, трамвая, тролейбуса, авто, або одного з сотень закладів харчування. Знаєш, що цікаве у Львові завжди поруч, але де?) Звикаєш до сонних кам'яних левів, бруківки на вулицях, веж церков і костелів, вишуканих фасадів будинків...


   Таку ситуацію потрібно виправляти. Вирішив поглянути на Львів очима мандрівника, що тільки приїхав в місто Лева). Пройдусь усіма відомими та недуже відомими місцями Львова, покажу вам фото і напишу коротку історію та легенди кожного з цих місць, вкажу розташування, а ви уже обирайте, що вам цікаво, якщо виникнуть запитання пишіть в коментарі.
   Думаю це принесе користь не тільки мені по-новому поглянути на рідне місто, але і людям, що збираються на самостійну екскурсію до Львова.
   Ледь не забув, треба ж написати легенди котрі почув коли готувався до мандрівки Львовом про походження назви міста). Окрім усім відомої історії, що Львів було названо на честь сина Данила Галицького - Лева, є ще дві легенди.
   Перша. Колись в низовині біля ріки Полтва, справді жили леви, від яких і пішла назва поселення.
   Друга. Львів названо на честь Чорнобога, якого зображували у вигляді лева.
   Обирайте котра більше сподобалась і  вперед, йдемо по бруківці вулицями легендарного міста...

Велосипед + вільний час = Палац, озеро і стародавній костел

   Треба було мені з'їздити в місто Пустомити. Часу на поїздку було вдосталь, тож взяв я велосипед і покрутив педалі в сторону потрібного населеного пункту.
   На справи, що привели мене в райцентр найбільшого району області витратив години дві, а попереду ще залишалось купу вільного часу, вирішив витратити його з користю і поїхав дивитись цікаві місця в Пустомитах та поблизу.
   Палац, чесно кажучи палац в Пустомитах варто подивитись тільки тоді, коли ви вже і так в місті та маєте вільний час.


   Будівля - типовий зразок класицизму (взято з вікіпедії), збудована десь спочатку XXст. (точних даних немає).
   Зараз в преміщенні знаходяться різні конторки. Фасад палацу досить гарно відремонтовано і мабуть проводяться ще якісь роботи бо частина подвіря відгороджена будівельним парканом. Та все одно не вражає, от якби замість конторок, був музей з цікавими експонатами, тоді можливо, а так...